W Twojej bazie klientów tkwi ogromny potencjał sprzedażowy. Poznaj sposób, jak możesz wykorzystać ją do zwiększenia przychodów. Z pomocą aplikacji Autonova, wykorzystując prosty, ale potężny mechanizm – SMS marketingu – pokażemy, jak skutecznie dotrzeć do klientów, których już masz, i przekonać ich do skorzystania z kolejnych usług. Gotowy na sprzedaż kolejnych usług? Czytaj dalej, aby sprawnie wykorzystać bazę klientów  i SMSy dla detailingu, do budowania sukcesu Twojej firmy i wygrać z konkurencją!

Zapisywanie numerów klientów w notatnikach, kalendarzach czy zeszytach może prowadzić do chaosu i utraty ważnych informacji. Nawet trzymanie ich wszystkich w książce adresowej telefonu nie jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy są one wymieszane z prywatnymi kontaktami, co może prowadzić do niepotrzebnego zamieszania i utrudnić szybkie znalezienie właściwego numeru w momencie potrzeby. Dlatego też, warto zainwestować w dedykowane narzędzie, które umożliwi szybki i łatwy dostęp do nich w każdej chwili, oraz ułatwi wykorzystanie tych informacji w celach marketingowych i sprzedażowych.

Korzyści z komunikacji SMS

Żyjemy w środowisku zdominowanym przez media społecznościowe. Często zauroczeni ich fenomenem, zapominamy o nieco starszych, ale skuteczniejszych formach komunikacji. Komunikacja SMS z klientami wciąż przynosi liczne korzyści.

– Natychmiastowy kontakt: SMS-y umożliwiają szybki i natychmiastowy kontakt z klientami, co pozwala na bieżące przekazywanie istotnych informacji.
– Wysoka skuteczność: SMS-y są często czytane natychmiast po dostarczeniu, co zwiększa szanse na dotarcie z przekazem do klienta w porę. Ich otwieralność oscyluje zawsze na poziomie powyżej 90-kliku procent.
– Personalizacja: Możliwość personalizacji wiadomości SMS pozwala na budowanie silniejszych relacji z klientami poprzez dostosowanie treści do ich potrzeb i preferencji. Przez personalizację nie rozumiemy tutaj dodania imienia klienta do wiadomości, ale wysłanie komunikatu dopasowanego np. do jego historii zakupowej.

– Niski koszt: W porównaniu z innymi formami marketingu, takimi jak reklama w lokalnej prasie czy bilbord przy wjeździe do miasta, koszty wysyłki SMS-ów są relatywnie niskie, co czyni tę formę komunikacji atrakcyjną również dla mniejszych firm.

Dotrzyj do wszystkich klientów w 3 minuty z SMS dla detailingu

Dedykowana aplikacja do wysyłania SMS-ów jest kluczowym narzędziem w procesie skutecznego kontaktowania się z bazą klientów. Dzięki niej możliwe jest dotarcie z komunikatem reklamowym lub promocyjnym do wszystkich klientów w mniej niż 3 minuty – co stanowi ogromną przewagę nad innymi formami.

Co ważne, mechanizm ten jest niezwykle łatwy w obsłudze i działa niezależnie od wielkości bazy klientów. Bez względu na to, czy jest to kilkadziesiąt czy kilkaset numerów, aplikacja zapewnia szybkość i efektywność w dotarciu.

SMSy dla detailingu
Jakie usługi sprzedać istniejącym klientom?

Wykorzystując komunikację SMS, można skutecznie promować różnorodne usługi, które mogą zainteresować każdego posiadacza auta, niezależnie od jego wieku czy wartości.

Czyszczenie samochodu po zimie

Przykładowo, w okresie wiosennym można zaproponować klientom czyszczenie samochodu po zimie. Wielu kierowców z chęcią przygotuje swoje auta do wiosny. To regularny i powtarzalny od lat rytuał, tak samo popularny jak zmiana ubrań na wiosenne.

Czyszczenia klimatyzacji

Innym pomysłem jest oferta czyszczenia klimatyzacji, co jest szczególnie istotne po długim okresie bezczynności klimatyzacji w okresie zimowym. Tego typu usługę warto oferować z wyprzedzeniem, zanim nastąpią pierwsze gorące dni.

Czyszczenia wnętrza auta po wakacjach

Dodatkowo, można zachęcać klientów do skorzystania z usługi czyszczenia wnętrza auta po wakacyjnych wyjazdach. Letnie eskapady zawsze pozostawiają po sobie ślady. Nie jeden klient pragnie przywrócić samochód do stanu pierwotnego i zapewnić komfort jazdy w okresie jesienno-zimowym.

Sprawdzenie akumulatora

Jeśli Twoja firma świadczy usługi z zakresu mechaniki, to sprawdzenie akumulatora przed zimą może przynieść kolejną „porcję” klientów. Zima to najdurniejszy okres w roku i wielu posiadaczu aut, sprawdza stan baterii przed jej nadejściem.

Dzięki odpowiednio dostosowanym ofertom, opartym na potrzebach klientów, można skutecznie zwiększyć sprzedaż usług i jeszcze bardziej umocnić relacje z obecnymi klientami.

Przykłady szablonów SMS dla detailingu

SMS 1
Przygotuj swoje auto do wiosny. Zapraszamy na mycie auta po zimie do [nazwa Twojej firmy].
Zadzwoń [Twój nr telefonu] i zarezerwuj termin.

SMS 2
Zabezpiecz lakier swojego auta na zimę. Zapraszamy do [nazwa Twojej firmy]. Zadzwoń [nr Twój nr telefonu] i zarezerwuj termin.

Więcej inspiracji i szablonów znajdziesz w artykule https://autonova.com/blog/10-szablonow-sms-ktore-sciagna-ci-klientow/

Zwrot z inwestycji

Jeżeli jesteś małym usługodawcą, działasz sam lub ze wspólnikiem, obsługujesz 1-2 samochody w tygodniu, to po pół roku gromadzenia danych klientów, będziesz miał w bazie od 30 do 60 klientów. W przypadku trzech klientów tygodniowo to blisko 80 klientów, a „robiąc” 4 auta tygodniowo, po 6 miesiącach możesz liczyć na bazę ponad 100 kontaktów.

Załóżmy, że promocja za pomocą SMS-a, pozyska dla Ciebie 10% bazy klientów. Te osoby umówią się na usługę. Przy 60 klientach i wartości usługi na poziomie 200zł, uzyskasz ok. 1200 zł dodatkowego przychodu. Przy 100 klientach i takiej samej skuteczności oraz cenie usługi, kampania przyniesie 2000 zł przychodu, ale jeśli usługę wycenimy na 350 zł, to kwota rośnie do poziomie 3 500 zł.

Koszty używania aplikacji zwracają się w każdym z wariantów, a liczymy tutaj tylko 1 razowe skorzystanie z kampanii SMS. Realnie możesz ją wykorzystać kilka do kilkunastu razy w roku.

Bariera

W tym momencie pewnie myślisz sobie „Nie będę wysyłał SMS-ów do klientów, bo cenię sobie osobistą, wysokiej jakości obsługę”. Masz rację, ale pamiętaj, że dla zabieganego klienta, największą wartość stanowi jego czas.

Szybki SMS nie angażuje go tak bardzo jak telefon, jest też dla niego oznaką nowoczesności firmy – dbałości o klienta.

Jeśli obawiasz się o to jakie wiadomości i kiedy wyślą się do klientów – uspokoję Cię.  Jako administrator swojego konta w aplikacji, wszystkie wiadomości SMS ustawiasz sam. Masz pełną ewidencję tego, co wysyła się do klientów i do kogo.

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy strategię wykorzystania komunikacji SMS w celu sprzedaży usług klientom, których już posiadają w swojej bazie danych. Wskazaliśmy na korzyści płynące z tego rodzaju komunikacji, takie jak szybki kontakt, wysoka skuteczność, personalizacja, niskie koszty. Przedstawiliśmy przykłady usług, które można sprzedać obecnym klientom, takie jak czyszczenie samochodu po zimie, czyszczenie klimatyzacji oraz czyszczenie wnętrza auta po wakacyjnych wyjazdach.

Wykorzystanie komunikacji SMS w promocji usług pozwala nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale także budować silniejsze relacje z klientami i zwiększyć ich zaangażowanie w korzystanie z oferowanych usług.

Skorzystaj z aplikacji Autonova, aby wygenerować dodatkowe przychody z klientów, których już kiedyś obsłużyłeś. Zaloguj się lub załóż konto w Autonova