Umawiasz swoich klientów na konkretny dzień i godzinę? Jeśli tak, to z pewnością zdarzyło Ci się, że klient nie przyjechał. Taka sytuacja to realna strata dla Twojego biznesu. Z aplikacją Autonova zminimalizujesz ryzyko takich przypadków i zmniejszysz koszty obsługi obecnych klientów. Odzyskasz też sporo czasu, który możesz przeznaczyć na pracę. Brzmi ciekawie?

Aplikacja Autonova.com to zaawansowany kalendarz dostępny przez przeglądarkę internetową, o każdej porze, z każdego urządzenia mającego dostęp do Internetu.

Stworzona została z myślą o firmach usługowych w motoryzacji – warsztatach mechaniki pojazdowej, wulkanizacji, myjniach, studiach detailingowych, a nawet stacjach kontroli pojazdów. Swoje zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie umawia się klienta na konkretny dzień i godzinę.

Klient zapisany w zeszycie = przeżytek

Jak większość biznesów tego typu z pewnością zapisujesz swoich klientów w zeszycie. Jest to prosta i niedroga opcja zarządzania klientami, ale ma też swoje wady.

Dzwoniący klienci rzadko przestrzegają Twoich godzin pracy. Potrafią zadzwonić w weekend lub późnych godzinach wieczornych.

Wyobraź sobie zeszyt, który jest zawsze pod ręką. Możesz zapisać w nim klienta z dowolnego miejsca, z dowolnego urządzenia – ze smartfona czekając w kolejce podczas wizyty u dentysty , z komputera w biurze czy domowego laptopa, przy którym zasiadasz w salonie.

Co więcej, w danej chwili do Twojego wirtualnego zeszytu z zapisanymi klientami, może mieć dostęp więcej osób np. Ty, wspólnik lub pracownik.

Każdy może zapisać klienta i zarządzać jego obsługą.

Klient spóźnia się lub nie przyjechał

Ile takich sytuacji spotykasz w ciągu miesiąca. Ile realnie pieniędzy tracisz, kiedy mają miejsce? Z pewnością nie jest to drobna kwota.

Wyobraź sobie teraz zeszyt, który sam przypomina klientowi, że jest umówiony np. we wtorek na godzinę 10.00. Brzmi ciekawie?

Dokładnie tak działa kalendarz Autonova. Wystarczy, że zapiszesz w nim klienta z numerem telefonu, a aplikacja dopilnuje, aby ten nie zapomniał.

W momencie zapisania klienta w kalendarzu aplikacja wysyła wiadomość sms z potwierdzeniem umówienia wizyty. Klient dostaje wiadomość i ma pewność na kiedy został zapisany. Co więcej, na 24 godziny przed zarezerwowanym terminem, aplikacja ponownie przypomni klientowi, że ma się stawić z autem w Twoim warsztacie.

aplikacja z przypomnieniami

W warsztatach, w których testowaliśmy aplikację z przypomnieniami sms, ilość klientów, którzy nie przyjechali (bo zapomnieli) udało się zmniejszyć o 86%. Ilość spóźnialskich o 72%.

W wielu biznesach potrafi się to mocno przełożyć na przychody. Jako przykład niech posłuży zakład wulkanizacyjny, do którego nie dociera 1 umówiony klient tygodniowo. Przy wartości usługi 100 zł to 400 zł co miesiąc, które nie ląduje w kasie. Rocznie to aż 4800 zł.

Sprytny kalendarz Autonova

Kalendarz Autonova w prosty sposób możesz dostosować do swojego biznesu. Do dyspozycji masz dowolną ilość stanowisk, na których możesz umawiać klientów w ustalonych z góry odstępach czasowych i godzinach.

Jeśli prowadzisz małe studio detailingowe – zorganizujesz swoją pracę na jednym stanowisku. Jeśli to większy biznes i masz do dyspozycji np. 3 stanowiska, to aplikacja równie skutecznie pozwoli nimi zarządzać.

W przypadku wulkanizacji możesz wyodrębnić osobne stanowisko pod wymianę opon i osobne dla geometrii kół.

autonova do zarzadzania biznesem

U mechanika – stanowisko z podnośnikiem i bez podnośnika. Konfiguracje mogą być dowolne.

Podobnie okienka czasowe, w które zapisujesz klientów. Klient co 15 minut na szybką wymianę opon lub co 6 godzin na polerkę lakieru – aplikacja poradzi sobie z tym doskonale.

Prowadzisz więcej punktów usługowych? To również nie jest problemem. W Autonova.com możesz mieć założone kilka punktów usługowych i każdy z nich operuje na swoim terminarzu.

Dane przechowywane w aplikacji zapisywane są w chmurze. Nie utracisz do nich dostępu w przypadku awarii komputera lub zgubienia smartfona.

Lepsza organizacja czasu i sprawniejsze zarządzanie klientami realnie przekłada się na obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Aplikacja Autonova pozwoli zminimalizować ryzyko tego, że klient nie przyjedzie lub będzie musiał dłużej czekać na swoją kolej.

Dzięki sprawniejszemu zarządzaniu pracą zyskasz czas, który możesz dowolnie wykorzystać np. obsłużyć jednego klienta więcej – dziennie.

Nie zwlekaj, załóż konto i przetestuj terminarz za darmo. Możesz tylko zyskać.