Zapisujesz jeszcze klientów w papierowym terminarzu lub zeszycie? Jeśli nie chcesz marnować czasu na mozolne wyszukiwanie w nim informacji o kliencie, zamień zeszyt na aplikację na telefonie lub w komputerze. Zyskaj dostęp do danych o klientach, terminach, historii usług i zleceniach do realizacji, z dowolnego miejsca, 24 godziny na dobę, z poziomu komputera lub smartfona.

Kojarzysz ten moment, kiedy nerwowo wertujesz strony terminarza w poszukiwaniu informacji o kliencie, wykonanej usłudze lub terminie? Dziwnym trafem potrzebna strona nigdy nie daje się znaleźć. Niezależnie ile jest takich sytuacji w skali miesiąca – zawsze tak samo frustrują i pochłaniaj sporo czasu – zmarnowanego czasu.

Narzędzie Autonova to wirtualny terminarz z bazą klientów i zleceń, w którym zgromadzisz komplet potrzebnych informacji o kliencie, zamówionej usłudze czy terminie. Wszystkie informacje w jednym miejscu, z możliwością wyszukania ich w ciągu kilku sekund. Dostępne na ekranie laptopa lub telefonu, w firmie, w domu, a nawet w kolejce do lekarza.

Klient zapomniał i nie przyjechał?

Michał prowadzi studio detailingowe, umówił klienta, któremu miał wyprać tapicerkę. Zapisał go z 3 tygodniowym wyprzedzeniem. Klient umówiony, wszystko gra. W dniu kiedy klient miał podstawić auto, niestety nie pojawił się.

Wielokrotne próby dodzwonienia się zaowocowały dopiero po 3 godzinach, a zaskoczony klient z pewnością w głosie potwierdził, że oczywiście jest umówiony, ale na jutro.

Takie sytuacje się zdarzają i kosztują. Twój czas i pieniądze.

Jeden klient w miesiącu, który nie dojechał to 12 takich klientów w roku. Nawet gdyby usługa miała mieć wartość 200 zł, to ponad dwa tysiące złotych utraconego przychodu w skali roku. Mamy na to sposób.

W aplikacji Autonova każdy zapisany klient otrzymuje wiadomość SMS z potwierdzeniem na kiedy jest umówiony. Na 24 godziny przed zarezerwowanym terminem, aplikacja wysyła kolejną wiadomość SMS z przypomnieniem, a klient jest wdzięczny, że Twoja firma w tak wygodny sposób mu o tym przypomina.

W ten sposób minimalizujemy ryzyko, że klient zapomni i nie przyjedzie. Cały proces jest automatyczny i zdejmuje z Twojej pamięci konieczność dzwonienia z przypomnieniem lub ręcznego wysyłania wiadomości.

Sprawdź jak to działa. Przetestuj aplikację i wpisz siebie (swój numer telefonu) jako klienta. Na start masz 5 testowych SMSów. Załóż konto Autonova bez zobowiązań i testuj.

Uwaga! Jeśli dopiero co utworzyłeś konto, włącz wysyłkę SMS z potwierdzeniem rezerwacji. Instrukcję znajdziesz tutaj https://www.youtube.com/watch?v=Q1nIag5O_Ts

aplikacja z przypomnieniami

Prosty i szybki dostęp do informacji

Dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu, wszystkich informacji o kliencie, zleceniu, terminach – zyskujesz szybki i prosty dostęp do każdej potrzebnej informacji.

Oprócz podstawowych informacji, które dodasz do opisu usługi oraz numeru telefonu, który umożliwi komunikację z klientem, możesz zapisać w aplikacji szereg dodatkowych, nawet bardzo specjalistycznych informacji.

Kod lakieru dla lakiernika, rozmiar opon dla wulkanizatora, kwota zaliczki, typ nadwozia, model auta, rocznik, numer rejestracyjny czy ilość potrzebnej folii PPF, którą trzeba zamówić – każda z tych informacji może znaleźć się w aplikacji w dedykowanym polu, które sam dodasz.

Takich pól możesz mieć wiele i przechowywać w nich kluczowe, nawet najbardziej wyszukane informacje, które ułatwią Ci proces realizacji usługi. Wszystko w jednym miejscu, bez marnowania czasu na szukanie.

 

 

Brak winnego, czyli większa kontrola nad pracownikami

Wróćmy jednak do Michała i jego studia. Kolejna sytuacja z gatunku „trudnych”. Tym razem klient wrócił po 5 tygodniach od usługi z reklamacją. Niestety ilość klientów i aut skutecznie uniemożliwiają Michałowi przypomnienie sobie, który z jego pracowników wykonywał usługę na tym aucie.

Dziwnym trafem, w głowach pracowników też pojawiają się luki w pamięci i nikt nie kojarzy tego klienta. Typowy „brak winnego”.

W aplikacji Autonova można dodać i przypisać pracownika do usługi, klienta, a nawet całego stanowiska. Nieważne czy trzeba będzie odszukać taką informację po 2 tygodniach, czy dwóch latach. Będzie ona dostępna i łatwa do znalezienia.

Z punktu widzenia szefa studia i minimalnej choćby kontroli nad pracownikami, może to być funkcja, która zaoszczędzi Ci wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Lepsza organizacja, łatwiejszy dostęp do informacji czy zautomatyzowanie niektórych zadań, to wszystko przekłada się na mniej rzeczy, o których musisz pamiętać, czy które musisz samodzielnie zrobić. Zaoszczędzisz dzięki temu czas, który możesz wykorzystać na inne zadania. Czy to będzie godzina, dwie czy pół dnia w tygodniu – zależy tylko od Ciebie.

Wypróbuj na sobie już dziś. Załóż konto Autonova bez zobowiązań i testuj.

Sprawdź aplikację Autonova. Oszczędź do 5 godzin tygodniowo