Terminarz do zarządzania umówionymi klientami Autonova pozwala na udostępnienie Twoich wolnych terminów w Internecie. Klient może zarezerwować termin i umówić się na usługę np. pranie tapicerki lub czyszczenie klimatyzacji bez dzwonienia, z każdego miejsca i o każdej porze.

My, konsumenci jesteśmy wygodni. Mamy coraz mniej czasu i coraz więcej rzeczy, którymi trzeba się zajmować. Bywa tak, że na wiele rzeczy czas znajdujemy w późnych godzinach wieczornych lub w weekendy.

Robimy wtedy zakupy w Internecie, odbieramy przesyłki z paczkomatów, płacimy rachunki. Do tych wszystkich rzeczy, które ogarniamy za pomocą komputera, smartfona i aplikacji chętnie dołożylibyśmy kwestie związane z samochodem. Autonova.com wychodzi temu naprzeciw.

Jako konsumenci już jesteśmy na to gotowi. Jako dostawcy tego typu usług – niekoniecznie. Aplikacja Autonova umożliwia umówienie się na wymianę oleju, czyszczenie klimatyzacji, wymianę opon i inne usługi w cieniu domowego zacisza, za pomocą kilku kliknięć.

Jeśli korzystasz już z kalendarza Autonova, to nowo umówieni klienci trafią wprost do niego.

Kto może się zapisać?

Każdy, kto skorzysta wyszukiwarki dostawców usług w motoryzacji – Autonova.com, aczkolwiek zapisy przez Internet stworzyliśmy głównie po to, aby ułatwić Ci obsługę obecnych klientów. Rekomendujemy zacząć właśnie od nich.

Jeżeli klient zamiast dzwonić, zapisze się do Ciebie przez Internet, zyskasz czas, który możesz spożytkować na pracę. Jeśli w Twojej firmie jest dedykowana osoba delegowana do odbierania telefonów od klientów, to w prosty sposób obniżasz swoje koszty.
Oczywiście, umawianie przez Internet nie jest dla każdego, ale wielu klientów ceni sobie wygodę takiego rozwiązania. Chętnie skontaktowaliby się z Tobą w czasie dla nich dogodnym, również w późnych godzinach wieczornych, czy w dni wolne. Teraz zyskują taką możliwość.

Jak dowiem się, że ktoś się chce umówić?

Klienci, którzy umawiają się przez Internet, pojawią się bezpośrednio w Twoim kalendarzu w formie powiadomienia dostępnego pod ikoną „dzwoneczka”. Nie możesz ich przeoczyć.

 

Takie powiadomienie to szansa na sprzedaż usługi. Jeśli klient umawia się na jakąś prostą usługę np. regenerację reflektorów, możesz od razu przyjąć zlecenie. W przypadku jakiegoś złożonego tematu i konieczności oględzin auta wystarczy, że oddzwonisz do klienta i ustalisz co trzeba. Numer telefonu znajdziesz w powiadomieniu.
Jeśli termin zaproponowany przez klienta Ci nie pasuje – zadzwoń do niego i zaproponuj inny.

Czy muszę zrealizować usługę?

Nie. Jeśli jest ku temu powód, możesz odrzucić wizytę umówioną przez klienta. Ta opcja może się przydać, kiedy ktoś umawia się na usługę, której nie świadczysz lub nie możesz zrealizować jej w danej chwili z innego powodu.

Po odrzuceniu przez Ciebie wizyty powiadomimy klienta o tym fakcie za pomocą wiadomości SMS i e-mail.

Jak wykorzystać, aby zyskać?

Klienci nie lubią dzwonić. Nie mają na to czasu. Dodatkowo, kiedy nie mogą się dodzwonić, zaczynają rozglądać się za innym usługodawcą. Sytuacja, kiedy musieliby jeszcze podjechać do Twojego punktu i zapytać o wolny termin, jest wysoko niekomfortowa.

Wyobraź sobie sytuację, że stali klienci, którzy regularnie korzystają z usług, zamiast dzwonić, wybierają terminy na stronie internetowej i zapisują się w wolne miejsca w Twoim kalendarzu.

Z jednej strony zwiększasz dostępność swoich usług, z drugiej obniżasz koszty. Czas poświęcony na rozmowy telefoniczne z klientami to również Twój koszt.

 

W jaki sposób klienci się do mnie zapiszą?

Zainwestuj w wizytówkę lub ulotkę, w której powiesz im, że mają teraz opcję zapisania się przez Internet. Na tej ulotce podasz adres strony na której można się zapisać. Powieś na ogrodzeniu baner z dużym napisem „Do nas umówisz się przez Internet”. Na drzwiach umieść informację „ Zamknięte? Umów się przez Internet”.

Na każdym z tych materiałów wstaw adres Twojej strony na platformie Autonova lub kod QR, który klienci zeskanują swoim smartfonem. Inwestycja nie jest duża, a z pewnością się zwróci.

 

Przykładowa strona studia detailingowego z formularzem zapisów:
https://autonova.com/pl/biz/punkty/autospa-poznan

Jak stworzyć stronę wizytówkową, dodać do niej zdjęcia i logo – dowiesz się z naszego centrum pomocy.

Adres Twojej strony na Autonova.com znajdziesz w ustawieniach swojego konta. W tym miejscu dostępny jest również kod QR prowadzący na stronę z formularzem do umawiania się. Możesz go pobrać i umieścić w na swoich materiałach marketingowych.

Nie zwlekaj. Daj klientom możliwość umówienia się na Twoje usługi już dziś.

Poznaj aplikację i umawiaj klientów przez Internet