W aplikacji Autonova dostępne są dwa rodzaje stanowisk, odmienne od siebie pod względem planowania pracy. Stanowisko czasowe z rozkładem zadań wg konkretnych godzin lub stanowisko ilościowe, które jest „pojemnikiem” gromadzącym, wszystko co ma być zrobione danego dnia, niezależnie od czasu trwania. Sprawdź, które z nich jest bardziej odpowiednie dla Twojej działalności.

Wachlarz usług w motoryzacji jest bardzo szeroki. Od mycia auta, po serwis elektryki pojazdowej. Bardzo często rodzaj świadczonych usług różni się od siebie.

Inaczej pracuje wulkanizacja, gdzie klient przyjeżdża na ustaloną godzinę i wyjeżdża po 30 minutach ze zmienionymi oponami, inaczej warsztat, gdzie nie da się przewidzieć, ile będzie trwała naprawa.

W związku z tym zaprojektowaliśmy 2 odrębne modele pracy, których odzwierciedleniem są dwa typy stanowisk: czasowe i ilościowe.

Poniżej: te same usługi wpisane na stanowisku ilościowym (z lewej) oraz czasowym (z prawej)

Stanowisko czasowe

Ten typ stanowiska polecany jest do firm, które świadczą standardowe, powtarzalne usługi, których czas da się z góry przewidzieć. Takimi usługami może być np. wymiana oleju, zmiana opon czy serwis klimatyzacji.

Dla każdej takiej usługi można przewidzieć czas, potrzebny na jej realizację i umawiać klientów jednego po drugim. Klient na wymianę opon na godzinę 10.00, 10.30, 11.00 … do takiego planowania, stoisko czasowe nadaje się doskonale.

Stanowisko ilościowe

W przypadku tego stanowiska podejście do planowania pracy jest dużo bardziej elastyczne. Po prostu układasz sobie klientów (zadania) w kolejce, jeden za drugim (jak klocki). Ty decydujesz, ilu klientów pomieści dane stanowisko w ciągu jednego dnia.

W środę może to być kilku klientów na proste usługi, a w czwartek jeden, który zagospodaruje cały dzień. Nie ma tutaj planowanej godziny zakończenia, ani czasu, przez jakie stanowisko będzie zajęte.

źródło: https://simplysquaredaway.com/10-organizing-memes-laugh/

Dla kogo stanowisko czasowe

Dla wulkanizacji. Dokładnie pod ten rodzaj usług stworzyliśmy ten typ stanowiska. Szybko realizowana usługa, duża ilość klientów, obsłużona w określonym czasie.

Dla mechanika. Wymiana oleju i inne „szybkie” usługi, które realizujesz w warsztacie. Jeśli posiadasz stanowisko do tego typu zadań, to obsłużenie go aplikacją skutecznie zaplanuje jego pracę.

 

Dla kogo stanowisko ilościowe

Dla mechaników. Wszelkie tematy gdzie nie do końca wiesz, jak długo będzie trwała usługa, na ile czasu stanowisko będzie zajęte, są idealne do planowania na takim stanowisku.

Studio detailingowe – stanowisko ilościowe i tutaj wydaje się dobrym rozwiązaniem. W jego ramach może zaplanować pracę trwającą nawet kilka dni, a potem do tego samego dnia dokładać inne pomniejsze prace np. wcisnąć klienta, który podjechał na kontrolę folii PPF.

Zmiana stanowiska z czasowego na ilościowe

Jeśli używasz już aplikacji i planujesz pracę na stanowisku z podziałem na godziny, bez problemu przekształcisz je w stanowisko ilościowe. Po takiej konwersji, czas zajęcia stanowiska pod daną usługę, zostanie przez aplikację „zapomniany”, a klienci ułożeni jeden za drugim.

Jakąkolwiek opcję stanowisk wybierzesz, czasowe, ilościowe, czy może oba typy, pamiętaj, że lepsza organizacja pracy przełoży się na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Nie chodzi tutaj tylko o finanse, ale też o wysiłek, jaki codziennie wkładasz w prowadzenie firmy i organizację pracy.

Wypróbuj aplikację Autonova i sprytniej organizuj pracę.

 

Sprawdź aplikację Autonova. Oszczędź do 5 godzin tygodniowo