Otwarcie własnego studio auto detailingu to świetny sposób na przekształcenie pasji do samochodów i ich pielęgnacji w prosperujący biznes. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to skomplikowane przedsięwzięcie, jednak z odpowiednim planem i przygotowaniem, każdy może rozpocząć własną działalność w tej branży. W tym artykule opowiemy jak otworzyć studio detailingu. Doradzimy  w kluczowych kwestiach, zaczynając od wyboru odpowiedniej lokalizacji, przez zgromadzenie niezbędnego sprzętu, aż po marketing i promocję Twojego biznesu. Przedstawimy również kilka wskazówek, jak unikać typowych pułapek i jak skutecznie konkurować na rynku. Czy jesteś gotowy na to, aby zamienić swoją pasję w źródło dochodu? Zacznijmy od początku!

Czym jest autodetailing
Jakie usługi w autodetailingu?
Analiza konkurencji – od tego należy zacząć?
Wybór rodzaju usług – usługi stacjonarne czy mobilne?
Gdzie otworzyć studio autodetailingu? Autodetailing w garażu?
Autodetailing – pozwolenia
Rodzaj świadczonych usług  – co będziesz robić i za ile?
Sprzęt na początek oraz produkty i kosmetyki
Autodetailing dofinansowanie
Szkolenia w detailingu – dlaczego warto w nie inwestować?
Utrzymanie klienta przy sobie i obsługa na najwyższym poziomie

W Polsce moda na auto detailing wynika z kilku kluczowych czynników, które odzwierciedlają zarówno zmiany społeczne, jak i rosnącą świadomość konsumentów na temat dbałości o pojazd. Przede wszystkim, rosnąca liczba zamożniejszych konsumentów poszukuje usług, które nie tylko poprawią wygląd ich pojazdów, ale także zabezpieczą je przed uszkodzeniami i przedłużą ich żywotność.

Zainteresowanie detailingiem rośnie również wśród entuzjastów motoryzacji, dla których samochód jest pasją, a nie tylko środkiem transportu. Dla nich, detailing staje się formą wyrażenia siebie poprzez dbałości o pojazd, ktory ma wyróżniać się na drodze.

Społeczeństwo polskie powoli, ale jednak, bogaci się. A to oznacza, że coraz więcej osób woli oddać swój pojazd w ręce specjalistów, niż poświęcać na to swój czas.

W końcu, dbanie o auto to forma inwestycji w wartość pojazdu, który dłużej ją zachowuje i po prostu jest więcej wart przy sprzedaży.

Moda na auto detailing w Polsce jest wyrazem zmieniających się postaw społecznych i rosnącego zapotrzebowania na usługi premium w sektorze motoryzacyjnym.

Czym jest autodetailing? Dla kogo ta usługa jest skierowana?

Auto detailing to usługa, która polega na kompleksowej i dokładnej pielęgnacji pojazdu, zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Celem jest nie tylko przywrócenie samochodowi fabrycznego blasku i estetyki, ale również zabezpieczenie go przed szkodliwymi czynnikami i przedłużenie jego żywotności. Usługa ta obejmuje szereg zabiegów, takich jak głębokie czyszczenie, polerowanie, woskowanie, aplikacja powłok ochronnych na lakier, czy też odświeżanie i konserwacja wnętrza pojazdu.

Auto detailing jest skierowany do szerokiego grona odbiorców – od właścicieli nowych aut, którzy chcą zabezpieczyć swoją inwestycję przed przyszłymi uszkodzeniami, przez entuzjastów motoryzacji, dla których samochód jest przedmiotem pasji i chcą podkreślić jego unikalny charakter, aż po osoby sprzedające pojazdy, które pragną zwiększyć ich wartość rynkową i atrakcyjność. Ta usługa cieszy się zatem popularnością wśród różnych grup użytkowników, którzy łączy chęć utrzymania swojego pojazdu w najlepszej możliwej kondycji zarówno pod względem estetycznym, jak i technicznym.

Jak otworzyć studio detailingu - akcesoria

Jakie usługi w autodetailingu?

Firmy z branży auto detailingu oferują szeroki wachlarz usług, które mają na celu kompleksową pielęgnację oraz ochronę pojazdów. Poniżej przedstawiam kilka przykładowych usług, które są najczęściej realizowane w ramach auto detailingu:

 • Mycie detailingowe – zaawansowana forma mycia ręcznego, która używa specjalistycznych środków i technik do dokładnego oczyszczenia pojazdu, zwracając szczególną uwagę na detale.
 • Polerowanie lakieru – usunięcie rys, zmatowień i innych defektów z powierzchni lakieru, przywracając mu oryginalny połysk i głębię koloru.
 • Aplikacja powłok ochronnych – nakładanie na lakier specjalistycznych powłok ceramicznych, kwarcowych lub innych, które zapewniają długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ułatwiają utrzymanie czystości i zwiększają odporność na zarysowania.
 • Czyszczenie i konserwacja wnętrza – dogłębne czyszczenie tapicerki, plastików, elementów skórzanych, usuwanie zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów, a także aplikacja środków ochronnych, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się materiałów.
 • Renowacja reflektorów – przywracanie przejrzystości matowym i zarysowanym reflektorom, co poprawia estetykę pojazdu oraz bezpieczeństwo jazdy nocą.
 • Zabezpieczanie felg i opon – aplikacja specjalnych preparatów ochronnych, które nie tylko poprawiają wygląd felg i opon, ale także ułatwiają utrzymanie ich w czystości.
 • Odświeżanie klimatyzacji i dezynfekcja – czyszczenie układu klimatyzacji i wentylacji, co poprawia jakość powietrza wewnątrz pojazdu i eliminuje nieprzyjemne zapachy.
 • Usuwanie wgnieceń bez lakierowania (PDR) – technika pozwalająca na usuwanie niewielkich wgnieceń z karoserii bez konieczności lakierowania, co jest szybsze i kosztowo efektywniejsze niż tradycyjne metody napraw.
 • Zabezpieczenie lakieru za pomocą folii PPF (Paint Protection Film) – to efektywna metoda ochrony przed zarysowaniami, uderzeniami kamieni i innymi czynnikami zewnętrznymi, zapewniająca lakierowi długotrwałą ochronę i utrzymanie estetycznego wyglądu. Folie PPF charakteryzują się zdolnością „samoistnego leczenia” drobnych zarysowań, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia wartości pojazdu i jego ochrony w najbardziej narażonych miejscach.

W pracy autodetailera nacisk kładzie się na przywrócenie fabrycznego stanu poszczególnych elementów, ale… w wielu przypadkach możliwe jest uzyskanie lepszych efektów, niż w aucie, które opuściło fabrykę.

Zakres oferowanych usług zależny jest od wielu czynników: posiadanych umiejętności, posiadanych urządzeń, posiadanych kosmetyków, ilości miejsca do pracy itd.

Analiza konkurencji – od tego należy zacząć?

Przed rozpoczęciem działalności w branży auto detailingu kluczowe jest przeprowadzenie dogłębnej analizy konkurencji oraz ocena potencjału lokalizacji pod kątem dostępności i wygody dojazdu, co obejmuje łatwość wjazdu i możliwości parkowania. Istotne jest także rozważenie współpracy z innymi przedsiębiorstwami związanymi z motoryzacją, takimi jak salony samochodowe, komisy, stacje benzynowe czy warsztaty, co może zwiększyć przepływ potencjalnych klientów.

W większych miejscowościach, gdzie baza potencjalnych klientów jest szersza, szczególnie ważne jest sprawdzenie, czy w planowanej okolicy nie działają już podobne studia, ponieważ duża konkurencja może niekorzystnie wpłynąć na nowy biznes.

Analizując konkurencję, warto zwrócić uwagę na poziom cen usług, potencjalne miejsca na reklamę w miejscach z dużym natężeniem ruchu, a także na to, jakie usługi są już oferowane w okolicy i rozważyć wprowadzenie tych, które mogą wyróżnić naszą ofertę, np. car wrapping. Takie podejście pozwoli na lepsze dostosowanie strategii biznesowej i przyciągnięcie klientów.

Jak otworzyć studio detailingu krok po kroku, wybór rodzaju usług – usługi stacjonarne czy mobilne?

Brak własnego lokalu albo obawa przed opłatami za wynajęcie lokalu nie powinny spowodować rezygnacji z marzenia o otwarciu własnego studia autodetailingu. Są bowiem firmy, które oferują mobilne usługi auto detailingu.

Z jednej strony ma to szereg ograniczeń. Nie wszystko można zrobić „na wyjeździe”. Na pewno nie ma mowy o kładzeniu ceramiki czy oklejaniu auta przy mobilnym studiu. Większość typowo profesjonalnych usług można wykonać tylko w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, z odpowiednim oświetleniem, w pomieszczeniu czystym, chronionym przed wpływem kurzu, wiatru, pyłków itd.

Szkolenia auto detailing 1 lub kilku dniowe — gdzie i czemu warto je zrobić?

Potrzebne jest duże auto, w którym będzie można wygodnie przewozić całe wyposażenie mobilnego studia autodetailingowego. Niezbędny będzie samochód dostawczy, minimum średniej wielkości.

Z drugiej strony mobilne studio autodetailingu może oferować usługi na bardzo dużym terenie. Może to być całe miasto, cała gmina, a nawet cały powiat. Jednak trzeba w odpowiedni sposób dotrzeć do klientów – i wydać dużo na reklamy.

Często pada pytanie, czy warto otworzyć autodetailing w małej miejscowości? W tym przypadku dobrym pomysłem może być właśnie autodetailing mobilny. Dzięki niemu będzie można dotrzeć do szeregu klientów w wielu małych miejscowościach

Nie tylko jak otworzyć studio detailingu, ale gdzie otworzyć? Autodetailing w garażu?

Oczywiście, otwarcie studia detailingowego we własnym garażu byłoby idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Ze względu na brak opłat za wynajem, które bardzo mocno obciążają budżet firmy.

 • Garaż trzeba odpowiednio przygotować do pełnienia roli studia detailingowego (o tym dalej). To też oznacza wydatki – i to całkiem niemałe.
 • Do garażu musi być zapewniony wygodny wjazd, najlepiej utwardzony. Nie może to być wąska, czy krzywa brama. Wjazd musi być wygodny i komfortowy. Tak samo, jak miejsca parkingowe przed garażem. Niezbędne będzie też zapewnienie odpowiedniego oświetlenia – najlepiej energooszczędnego, LED- owego.
 • Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku studia detailingowego, wygląd siedziby firmy i jej wnętrza ma ogromny wpływ na to, jak firma jest postrzegana przez klientów.
 • Trzeba też zadbać o komfort pracowników – i swój własny. We własnym garażu musi znaleźć się wydzielona strefa biurowa (do obsługi klienta), wydzielona strefa do pracy, wydzielona strefa socjalna (wc, możliwość umycia rąk i przebrania się).
 • Aby garaż mógł pełnić rolę studia detailingowego, trzeba go ocieplić (zaizolować termicznie), nie tylko ściany, ale i dach. W środku należy odpowiednio przygotować podłogę (zastosować wylewki, posadzki żywiczne, terakotę itd.), a także ściany (wystarczą zwykłe płyty gipsowo kartonowe).
  To tylko wstępne przygotowanie budynku do pełnienia roli studia detailingowego. O kolejnych piszemy dalej, w kolejnych akapitach.

Wynajęcie gotowego pomieszczenia może mieć zarówno szereg plusów, jak i minusów.

 • Wynajęte pomieszczenie może być w pełni gotowe do prowadzenia działalności, nie będzie trzeba inwestować w remont i w wyposażenie.
 • Wynajęte pomieszczenie może znajdować się w świetnym miejscu, w którym będzie można liczyć na bardzo duży ruch ze strony klientów.
 • Za pomieszczenie o powierzchni ok. 50 mkw, położone w dobrym miejscu, będzie trzeba płacić i to sporo. Trzeba przyjąć, że opłata za wynajem może wynieść od 1000 do nawet 3000 zł miesięcznie, w zależności od miasta i położenia. To bardzo duże obciążenie finansowe dla firmy, zwłaszcza na początku.

Ale nie tylko na początku. Trzeba się bowiem liczyć z tym, że w sezonie zimowym studio detailingu ma mniej zamówień.

Jak przygotowanie pomieszczenia do otworzenia studia autodetailingowego?

Wcześniej wspomnieliśmy o tym, jak przygotować wstępnie garaż do prowadzenia działalności gospodarczej. Ale to nie wszystko.

Jeśli dysponujemy dużym lokalem (garażem, budynkiem), to możemy podzielić go na odpowiednie strefy do pracy. Np. wydzielić strefę do prac tzw. mokrych (mycie) i suchych (wosk, ceramika, detailing). Będzie to bardzo komfortowe dla pracowników i pozwoli na profesjonalne wykonywanie obowiązków.

Autodetailing – pozwolenia. Jakie trzeba uzyskać przed otwarciem studia autodetailingu?

Decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych.

Do kogo należy się zwrócić, aby uzyskać decyzję? W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej na terenie miasta – do prezydenta miasta. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w małej miejscowości – do wójta albo burmistrza.

Pozwolenie wodno prawne na zrzut ścieków do wody, ziemi lub instalacji kanalizacyjnej.

Do kogo się zgłosić aby uzyskać pozwolenie wodno prawne na zrzut ścieków? Organem wykonawczym jest starosta powiatowy.

Pozwolenie na wytwarzanie odpadów.

Do kogo się zgłosić, aby uzyskać pozwolenie na wytwarzanie odpadów? Organem wykonawczym jest starosta powiatowy.

Otwarcie studia detailingu wymaga uzyskania szeregu zezwoleń. Niezbędne może być przedstawienie projektów odpowiednich instalacji. Kiedy już uzyskamy zezwolenia, musimy:

 • Wykonać przyłącze elektryczne (chyba, że takowe już jest gotowe);
 • Wykonać przyłącze wodne (chyba, że takowe już jest gotowe, np. w wynajętym lokalu).
 • Zamontować odpowiednie oświetlenia. To nie tylko zwykłe oświetlenie do pracy. W studiu detailingowym jakość oświetlenia ma kluczowy wpływ na jakość prowadzonych prac. Dobre oświetlenie umożliwia precyzyjną pracę.
 • Niezbędne jest zastosowanie się do szeregu wymogów, dotyczących usuwania brudnej wody, zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie mycia aut powstają ścieki przemysłowe, które zawierają w swoim składzie substancje ropopochodne, powierzchniowo czynne, chlorki i wiele innych. Studio detailingu (jako firma, oferująca usługi takie, jak myjnia samochodowa) musi posiadać odprowadzenie wody do kanalizacji miejskiej. Instalacja odprowadzająca brudną wodę, musi być wyposażona w separator oraz osadnik. Urządzenia to muszą spełniać odpowiednie normy i muszą być regularnie czyszczone przez wyspecjalizowane firmy. Trzeba też liczyć się z możliwością kontroli ze strony odpowiednich organów.

Co to jest separator? Co to jest osadnik? Dlaczego trzeba je stosować?

Na karoserii i na podwoziu samochodu gromadzą się różnej maści substancje ropopochodne. To przede wszystkim resztki paliwa oraz różnej maści smary. W trakcie mycia auta i czyszczenia go resztki substancji ropopochodnych trafiałyby do kanalizacji. Na karoserii auta znajdują się także inne zanieczyszczenia, jak chociażby drobiny piasku. Wprowadzanie ich do kanalizacji mogłoby doprowadzić do zapchania. Dlatego niezbędne jest stosowanie separatorów i osadników do myjni samochodowych (oraz salonów detailingu – to takie same urządzenia).

Separatory i osadniki mogą występować w zestawach.

Separator ma za zadanie podczyszczanie wody, odprowadzanej z salonu detailingu z substancji ropopochodnych.

Osadnik ma za zadanie podczyszczanie ścieków z zawiesiny (zazwyczaj o gęstości większej niż 1 kg/dm3).
Separatory i osadniki stosuje się wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie zanieczyszczeniem wody, odprowadzanej do kanalizacji, substancjami ropopochodnymi. A zatem można znaleźć je również na placach przyzakładowych, parkingach, stacjach benzynowych itd.

Najtańszy zestaw separator plus osadnik można kupić za ok. 2500 zł. Trzeba doliczyć jeszcze koszt transportu i instalacji (nie będzie tanio, bo urządzenie jest wkopane w ziemi).
Separatory są produkowane przez wiele polskich firm, można je bez problemu zakupić.

O czym należy pamiętać? Wielkość separatora i osadnika musi być dostosowana do wielkości salonu detailingowego. Inny separator i osadnik stosuje się w przypadku jednego stanowiska do mycia aut, a inny w przypadku dwóch lub więcej stanowisk).

Studio detailingowe musi być wyposażone w klimatyzację i ogrzewanie. Po pierwsze po to, aby zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy. Po drugie, po to, aby zapewnić możliwość realizacji szeregu usług. Niektóre z nich muszą być wykonywane przy odpowiedniej temperaturze i wilgotności powietrza (np. nakładanie wosku czy ceramiki na nadwozie).

Jak otworzyć studio detailingu - wyposażenie

Rodzaj świadczonych usług  – co będziesz robić i za ile?

Nie zawsze od samego początku działalności możesz oferować wszystkie usługi, jakie są zaliczane do auto-detailingu. Dlaczego? Potrzebujesz umiejętności (nauki, szkoleń, praktyki), odpowiednich narzędzi (np. odpowiednich polerek) i odpowiednich środków.

Koszty usług muszą być konkurencyjne wobec innych firm. Dlatego wcześniej zalecaliśmy, aby wykonać analizę działań konkurencji.

Atrakcyjne ceny zawsze przyciągają klientów. Zbyt wysokie – odstraszają.

Warto sprawdzić średnie ceny na określone usługi w Polsce.

Jak wylicza się koszt usług? Zazwyczaj trzeba ustalić sobie stawkę za roboczogodzinę. Ostateczna cena za wykonaną usługę powinna zawierać zsumowaną ilość roboczogodzin, a także koszt użytych materiałów (np. zużytych padów polerskich) i środków kosmetycznych i chemicznych oraz wody.

Jak otworzyć studio autodetailing? Sprzęt na początek oraz produkty i kosmetyki

polerowanie w studiu autodeilingowym

Zadając sobie pytanie jak otworzyć studio detailingu, musisz wziąć pod uwagę kwestię  narzędzi i materiałów, które będą potrzebne do realizacji usług. Wyposażenie studia autodetailingu to:

 • Urządzenia do polerowania (polerki rotacyjne, maszyny polerskie);
 • Akcesoria polerskie (pady o różnej gradacji);
 • Lampy halogenowe;
 • Lampy na podczerwień;
 • Profesjonalny miernik grubości lakieru;
 • Myjka ciśnieniowa;
 • Latarki inspekcyjne;
 • Profesjonalny odkurzacz do prania;
 • Odkurzacz do pracy na sucho:
 • Ozonator do wnętrza auta;
 • Pianownica;
 • Wiadra;
 • Ręczniki;
 • Szczotki:
 • Kosmetyki samochodowe.

 

Koszt zakupu całego wyposażenia może wynieść kilkanaście tysięcy złotych.

Wiele urządzeń (takich jak polerki rotacyjne, polerki elektryczne i pianownice ręczne) mogą dostarczyć polscy producenci.

Jeśli chodzi o kosmetyki – można nawiązać współpracę z jedną firmą, albo wykorzystywać w pracy produkty wielu firm.

Studio autodetailingu wykorzystuje na co dzień:

 • Profesjonalne kosmetyki do nadwozia (szampony, produkty APC, odtłuszczacze, pasty polerskie, niewidzialne wycieraczki, woski i powłoki ceramiczne, produkty do czyszczenia reflektorów, produkty do czyszczenia szyb, produkty do pielęgnacji plastyków zewnętrznych, produkty do pielęgnacji elementów z chromu);
 • Profesjonalne kosmetyki do kokpitu (do tworzyw, skóry, ekranów dotykowych itd);
 • Profesjonalne kosmetyki do tapicerki materiałowej;
 • Profesjonalne kosmetyki do tapicerki skórzanej;
 • Profesjonalne kosmetyki do felg i opon (do czyszczenia, zabezpieczania itd.)

Salon detailingu wcale nie musi opierać swojej działalności na importowanych produktach zagranicznych. W ofercie polskich firm, znaleźć można cały szereg kosmetyków dla detailingu, takich jak środki APC, szampony, pasty polerskie, pasty do regeneracji i powłoki polerskie.

Autodetailing dofinansowanie 

W jednym z naszych wcześniejszych wpisów dofinansowanie na studio autodetailingu opisaliśmy, w jaki sposób można zdobyć dofinansowanie na otwarcie warsztatu samochodowego albo studia detailingu. Może warto z tego skorzystać?

Przygotowanie do pracy w studiu detailingu

Oprócz zakupu sprzętu i kosmetyków, trzeba też pomyśleć o szkoleniach i uzyskanych dzięki nim certyfikatach. To zdecydowanie zwiększa renomę firmy i zaufanie klientów.

Jak otworzyć studio detailingu - chemia

Szkolenia w detailingu – dlaczego warto w nie inwestować?

Inwestycja w szkolenia z auto detailingu to kluczowy krok dla każdego, kto chce nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale również podnieść poziom świadczonych usług na wyższy, bardziej profesjonalny poziom. Przemysł detailingowy rozwija się w szybkim tempie, wprowadzając nowe technologie i produkty, które wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Uczestnicząc w szkoleniach, uczestnicy mają możliwość nauki od doświadczonych ekspertów, co pozwala na zdobycie cennych wskazówek, poznawanie najnowszych trendów oraz technik aplikacji. Ponadto, certyfikaty i potwierdzenia ukończenia kursów są ważnym atutem, który buduje zaufanie wśród klientów i wyróżnia na tle konkurencji.

Inwestując w rozwój swoich umiejętności, detailerzy nie tylko zwiększają jakość swojej pracy, ale również otwierają się na nowe możliwości biznesowe, przyciągając klientów poszukujących usług na najwyższym poziomie.

Utrzymanie klienta przy sobie i obsługa na najwyższym poziomie

Sukces studia detailingowego zależy od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest wysokiej jakości obsługa klienta. Jak ją osiągnąć?

Budowanie relacji z klientami – To jak traktujesz swoich klientów, odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ich lojalności. Powinieneś starać się zrozumieć ich potrzeby, być dostępnym, komunikatywnym i pomocnym. Korzystając z narzędzi jak Autonova, możesz prowadzić bazę danych klientów, co pomaga w zarządzaniu kontaktami i łatwiejszej obsłudze.

Zapewnienie najwyższej jakości usług – Konsekwentna wysoka jakość usług to podstawa, która przyciąga i zatrzymuje klientów. Powinieneś zawsze starać się sprostać oczekiwaniom, oferując najwyższej jakości wykonanie.

Punktualność i organizacja – Te dwa elementy są niezwykle ważne w obsłudze klienta. Aby utrzymać wysoki standard obsługi, konieczne jest przestrzeganie ustalonych terminów. W tym celu można skorzystać z narzędzi, takich jak Autonova, które wysyłają automatyczne przypomnienia SMS do klientów o zbliżających się wizytach.

Utrzymanie klienta – Sprzedaż kolejnych usług , jest kluczem do utrzymania ich lojalności i zapewnienia stałych przychodów. W tym miejscu warto skorzystać z funkcji automatycznego zapraszania SMSem na kolejną usługę (np. serwis lub przegląd), dostępnej w narzędziu Autonova.

Pozyskiwanie opinii – Twoi klienci są najlepszym źródłem informacji o tym, co robisz dobrze, a co możesz poprawić. Regularne zbieranie opinii, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, pomoże Ci dostosować Twoje usługi do potrzeb klientów.

Pamiętaj,  koncentrując się na wskazanych wyżej elementach, możesz zbudować silną markę, która przyciągnie i zatrzyma klientów przy Tobie. Zestaw narzędzi Autonova znacząco ułatwi Ci zadanie.

Sprawdź jak to działa. Przetestuj aplikację już dziś: https://app.autonova.com/pl/register