Są dwie proste metody na zwiększenie przychodów z usług. Po pierwsze musisz pozyskać nowych klientów, po drugie zoptymalizować przychody z klientów, których już masz. Aplikacja Autonova pozwoli Ci aktywować obecnych klientów i sprawi, że zamówią kolejne usługi.

Motoryzacja jest sezonowa. W każdym segmencie usług pojawiają się przestoje i martwe okresy bez sprzedaży. Wykorzystaj siłę tego co już masz po ręką, swojej bazy klientów i za pomocą kilku kliknięć zlikwiduj wolne terminy w kalendarzu.

Drobna usługa, wielu chętnych

Ilu kierowców musi co sezon wymienić opony, olej silnikowy, wyczyścić klimatyzację? Istnieje potężna ilość typowych usług na które łatwo znaleźć nabywców. Może nie są zbyt okazałe w sensie przychodów, ale z drugiej strony – można je zrealizować szybko, bez większych nakładów pracy i środków.

Włączając drobne usługi do oferty, takie jak mycia auta po zimie, sprzątanie wnętrza auta u progu wiosny, pranie tapicerki po wakacyjnych wojażach, zabezpieczenie lakieru woskiem przez zimą, możesz szybko znaleźć na nie klientów. W większości są to usługi, które mogą być kupowane regularnie (co rok, co sezon), więc zyskasz stałych klientów, którzy będą do Ciebie wracać.

via GIPHY

Jak bez wysiłku pozyskać klientów na drobne usługi

Niestety, zachęcenie kogoś do regularnego przyjeżdżania wymaga zazwyczaj sporego wysiłku. Dzwonienie, wysyłanie SMS-ów, a nawet pisanie maili – wszystkie te rzeczy zabierają Ci czas i energię. Nie musi tak być. Dzięki Autonova, skontaktowanie się ze wszystkimi Twoimi klientami może potrwać tylko 3 minuty!

Wszystko co musisz zrobić to wprowadzić klientów do aplikacji wraz z numerami telefonów. Jeśli masz ich zapisanych w zeszycie to zachęcam do jak najszybszego przepisania ich do komputera. Z poziomu laptopa i aplikacji uruchomionej w przeglądarce zrobisz to sprawnie i wygodnie.

Jeśli do tej pory miałeś klientów zapisanych w pliku excel, telefonie lub kalendarzu google, to możesz skorzystać z opcji importu kontaktów i wgrać je do aplikacji.

Kiedy klienci i ich numery telefonów już znajdą się w aplikacji, możesz skorzystać z opcji wysyłki kampanii marketingowej SMS i jedną wiadomością zaprosić ich na usługi.

W momencie pisania tego tekstu do dyspozycji masz kilkanaście szablonów wiadomości z których możesz skorzystać. Pracujemy już nad opcją tworzenia własnych wiadomości.

W momencie wysłania wiadomości marketingowej z zaproszeniem na usługę w SMS, Twoi klienci dostaną wiadomość z Twoim numerem telefonu, mogą oddzwonić i umówić się na dogodny termin.

Zaproszenie klientów na usługę przy pomocy wiadomości SMS nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku. Jeśli w Twojej bazie klientów jest 100 kontaktów i gdyby na takie zaproszenie zareagował tylko 1 na 10 z nich, to przy wartości usługi 200 zł, do Twojej kasy wpadnie 2000 zł.

Wypróbuj na sobie (na swoim numerze telefonu) już dziś. Załóż konto na https://autonova.com/pl/

autonova do zarzadzania biznesem